Preview Mode Links will not work in preview mode

Algorütm | Geenius.ee

Feb 25, 2021

Kvantarvutid on olnud pikka aega "kohe millalgi tulemas". Nende kohta liigub ringi igasuguseid jutte ja unistusi kuni selleni välja, et nad teevad krüpto katki ja internet meile teadaoleval kujul lakkab olemast.

Algorütmis on täna külas inimene, kes tegeleb kvantarvutite uurimise ja ehitamisega: Roland Matt ETH...


Feb 18, 2021

Nagu ütleb meie saatejuht Sergei Anikin: arendus on tänapäeval läinud nii keeruliseks, et pole just palju valdkondi, kus üks arendaja ise suudab midagi otsast lõpuni valmis teha. See on tiimitöö ja laiemalt kogukonnatöö.

Tänases saates räägimegi ühe arendajaga, kes on kogukonda panustamise võtnud omale...


Feb 11, 2021

Algorütmi külaline on täna Ahti Heinla, kes on nüüd uuesti ise Starshipi tegevjuhiks hakanud ja räägib, mis firmas toimub.

Kuuleme sellest, kuidas Ahti inimesi palkab, milliseid testülesandeid annab ning miks Starshipi standardid nii kõrged on, et isegi kogemustega arendajad ei pruugi testidest läbi...


Feb 4, 2021

Sõnu "tehisintellekt" ja "masinõpe" kuuleme me söögi alla ja söögi peale ja mõnikord tundub, et iga väiksemgi koodijupp on suudetud mõne sellise peene terminiga varustada.

Meie aga räägime täna päris masinõppest ja mitte lihtsalt, vaid Eesti riigilahendustes: kas e-riik kasutab masinõpet, kus ja kuidas ta...